

Foto’s: Anton Schelfhorst (2026)

Foto: Nick van Marwijk (2024)


Foto: Jan Korte (2022)

Foto: Jan Korte (2022)


Foto’s: Anton Schelfhorst (2026)

Foto: Nick van Marwijk (2024)


Foto: Jan Korte (2022)

Foto: Jan Korte (2022)
| Korps | 25 - Brandweer Flevoland (VRFL) |
|---|---|
| Vestigingsplaats | 25-52 Lelystad Airport |
| Roepnummer | 13-9231 > 08-8531 > 25-5231 |
| Voorganger | Onbekend |
| Opvolger | Onbekend |
| Type | TS - Tankautospuit TS07 LD3.000 HD250 T2.000 S200 |
|---|---|
| Merk | Rosenbauer |
| Opbouw | Rosenbauer |
| Pomp | Rosenbauer |
| Kenteken | LL-180-KW > 70-BSK-1 |
| Bouwjaar | 2020 |
| Dienstjaren | 2020 t/m heden |
| Brandstof | Elektrisch |
|---|---|
| Brandstoftank | |
| Cilinders | 6 stuks |
| Vermogen | 319 pk |
| Topsnelheid | Onbekend |
| Hoogte | Onbekend |
|---|---|
| Breedte | Onbekend |
| Lengte | Onbekend |
| Massa ledig | 11.260 kg |
|---|---|
| Massa laadvermogen | 5.740 kg |
| Massa maximaal | 17.000 kg |
| Massa rijklaar | 11.360 kg |
| Bijzonderheden | 2020-2022 Elektrisch proefvoertuig Rosenbauer, te Oostenrijk (772) 2022-2023 Brandweer Amsterdam-Amstelland, post Osdorp (13-9231) 2024-2025 Brandweer Gelderland-Zuid Post Tiel 08-8531 2025- Lelystad Airport Het eerste elektrische operationeel brandweervoertuig in Nederland kwam in dienst bij de brandweer Amsterdam-Amstelland, post Osdorp op 15-02-2022. Eén jaar later werd het experiment van de brandweer Amsterdam-Amstelland beëindigd op 16-02-2023 omdat het voertuig vele mankementen en storingen vertoonde. Het voertuig is afgevoerd en retour gegaan naar Rosenbauer. |
|---|